З початку 2024 року в Україні спостерігається зростання випадків захворювання на кашлюк. За перші два місяці цього року було зафіксовано 515 випадків захворювання, що є значно більшою кількістю порівняно з минулим роком, коли було зареєстровано лише 27 випадків за аналогічний період. Захворювання виявлено у 95,9% дітей та 4,1% дорослих. Більшість хворих – діти дошкільного та раннього шкільного віку. Основною причиною зростання захворюваності є велика кількість нещеплених дітей.
🗣Кашлюк це бактеріальне інфекційне захворювання, що перебігає під виглядом затяжного бронхіту, з тяжкими нападами кашлю. Найбільш небезпечним, кашлюк, є для немовлят, оскільки він може спричинити тимчасову зупинку дихання, важкі ускладнення та навіть смерть. Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба сильно виснажує організм та призводить до значного ослаблення. Інкубаційний період 5–21 днів (зазвичай 7–14 днів).

🤧Які симптоми кашлюка?

Симптоми хвороби спочатку нагадують ГРВІ. Через 5-8 днів починається нападоподібний спазматичний кашель, який може призводити до почервоніння обличчя, сльозотечі та мати характерний свист. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ. У немовлят кашель може не проявлятись – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя. Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.

❗️❗️❗️Якщо у немовлят виявлено сильний кашель та симптоми апное, негайно зверніться до лікаря!
Як запобігти кашлюку?
👼Усі діти повинні отримати 4 щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Якщо ви пропустили яке-небудь щеплення, наздоженіть
 його якнайшвидше.
🤰 Вагітним жінкам, також потрібно вакцинуватися від кашлюку у термін від 16 до 32 тижнів вагітності, незалежно від того, чи були вони вакциновані у дитинстві. Це необхідно для захисту дитини від кашлюку у перші місяці її життя до отримання нею вакцини.
👩‍🔬Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень, дотримуючись календаря щеплень!
Джерело: ЦГЗ України http://surl.li/sdksz

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту