Хімічні опіки стравоходу у дітей: причини та важливість заходів безпеки

👉Хімічні опіки стравоходу у дітей можуть мати серйозні наслідки. Про основні причини цих опіків та вплив, який вони можуть мати на здоров’я дитини для вас розповіли фахівці
КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради”
торакальні хірурги Губанов Андрій Дмитрович і лікар ендоскопіст Москаль Артур Васильович.
Пізнавальний інтерес притаманний і є дуже важливим для дітей, для їх соціального досвіду, але оточуючий світ, наповнений предметами і речами, які можуть бути вкрай небезпечними, про що діти навіть не здогадуються. Дорослі несуть відповідальність за створення безпечного середовища для дітей, гарантуючи, що вони захищені від будь-якої потенційної шкоди, спричиненої небезпечними речовинами та предметами.
Найчастіше причиною хімічних опіків стравоходу є випадкове або навмисне вживання сильних лугів або кислот та інших речовин.
– Кислоти— найчастіше соляна, сірчана, фосфорна, оцтова, щавлева та інші, спричиняють поверхневий коагуляційний некроз;
– луги — найчастіше соляна, сірчана, фосфорна, оцтова, щавлева та ін. Спричиняють глибокий колікваційний некроз та термічне пошкодження внаслідок екзотермічної реакції із соляною кислотою шлункового соку;
– окислювачі — речовини з високою окислючою дією (перекис водню, перманганат калію);

– дезінфектанти — медичні засоби (спиртовий розчин йоду, діамантового зеленого, стериліум та ін.);
– солі тяжких металів — компоненти для промислового виробництва (солі срібла, ртуті, цинку).
Попадання агресивних речовин в стравохід відразу ж призводить до утворення глибокого хімічного опіку.
📌Особливу увагу батьків звертаємо на зберігання небезпечних хімічних речовин . Хочемо попередити, що те, що безпечно для дорослих, може мати серйозні і навіть летальні наслідки для дітей.
Практичний досвід торакальних хірургів, лікарів-ендоскопістів КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” показує, що у дітей хімічні опіки стравоходу та шлунку виникають при потраплянні на їх поверхню концентрованих лугів та кислот. Діти раннього віку пізнають світ шляхом дотику та смаку, тому частим явищем є те, що діти випадково пробують на смак та ковтають миючі засоби, які знаходять вдома, такі як Антижир, Антинагар, «КРІТ» та ін.
Першою ознакою хімічного опіку стравоходу є слинотеча та неспокій дитини. В такому випадку необхідно негайно доставити дитину до спеціалізованого медичного закладу, оскільки затримка у наданні медичної допомоги такій дитині може привести до критичних наслідків. Лікування хімічних опіків — це дуже тривалий процес, який включає в себе консервативну терапію на ранніх етапах лікування та хірургічні методи в подальшому, такі як бужування стравоходу, стентування стравоходу та пластика стравоходу. Всі вони виконуються під загальним знеболенням та несуть певний ризик для здоров’я дитини, тому батьки повинні бути максимально уважними до своїх дітей, відповідально відноситись до побутової хімії, коли вдома є дитина, яка пізнає цей світ.
Хочеться відзначити важливу роль, яку відіграють анестезіологи під час бужування та ендоскопії у дітей, гарантуючи безболісність процедури для маленьких пацієнтів. Вони проводять різні види анестезії та супроводжують пацієнта під час оперативних втручань, уважно стежать за всіма показниками життєдіяльності дитини. Таким чином, забезпечують максимальну ефективність і безпеку хірургічних маніпуляцій під наркозом. До речі, у західних країнах при госпіталізації до медичних закладів дітей з хімічними опіками стравоходу, медичні працівники викликають поліцію та соціальних працівників, які ставлять батьків на облік та на «випробувальний» термін позбавляють їх батьківських прав.
+4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту