Сьогодні, 2 квітня, відзначається Міжнародний день поширення
                                                       інформації про аутизм.
Аутизм – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування.🤔За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 👉 1 дитина із 160 має будь-який із розладів аутистичного спектру. Американська асоціація Autism Speaks відзначає 1 випадок аутизму на 88 дітей.
 Загалом у світі таких осіб нараховується 2 мільйони 400 тисяч.
Аутизм – це, насправді, дуже різні особливості, тому одне слово вміщує розлади аутистичного спектру (РАС). Спектр – бо здібності і потреби людей з РАС можуть значно різнитися. Дехто з людей, що мають аутизм, використовує вербальну комунікацію з іншими, а дехто – ні, хтось потребує догляду упродовж усього життя, інші ж – можуть жити самостійно, працювати.
Мета цього дня полягає у підтримці осіб з аутизмом, їх сімей та наукових досліджень у цій галузі. Це включає стимулювання розвитку програм і послуг для осіб з аутизмом, створення інклюзивного освітнього середовища та розширення можливостей для подальшого працевлаштування.
👶🏻 Дитина з аутизмом
Аутизмом називають розлад розвитку, при якому у дитини порушується зв’язок із зовнішнім світом. Малюк живе в своєму маленькому світі і не бажає виходити за його межі.
🧍‍♀️🧍На що батькам потрібно звернути увагу:
 
📌 порушення мови – діти у віці до 12 місяців не агукають, не виявляють активно радості при наближенні мами або когось із близьких; видають одні й ті ж звуки, в 2 роки у них вкрай бідний словниковий запас (близько 15 слів), до 3 років вони майже не здатні комбінувати слова. Такі діти часто повторюють почуті десь слова і фрази, придумують власні слова (неологізми) і не користуються мовою для спілкування;
📌 порушення соціальної взаємодії – дитина не дивиться в очі, не відповідає на звернення до нього, у нього відсутні емоційні реакції на дії інших людей;
📌 слабкий інтерес до іграшок – прихильність тільки до однієї іграшки або її частини, до одних і тих же дрібних предметів;
📌 напади агресі – будь-яка невдача може викликати у дитини спалах гніву, спровокувати істерику, фізичну атаку. Агресія у дітей-аутистів може бути спрямована на інших і на самих себе, останнє зафіксовано у 30% хворих.
📌 стереотипи в поведінці – у дитини є свої ритуали, які він неухильно виконує, він може годинами повторювати будь-які дії або руху;
📌 небажання спілкування – дитині не потрібні друзі, він цурається людей, він цілком замкнутий на самого себе.
👉Якщо ваша дитина має якісь із цих ознак, зверніться до свого педіатра або сімейного лікаря. Адже не всі діти з аутизмом мають такі ознаки, а наявність таких ознак не завжди вказує на аутизм.
👉Діти з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому. Їм дуже потрібна наша підтримка і розуміння.
Аутизм неможливо вилікувати, проте з правильною діагностикою і вчасними корекційними заходами дитина зможе успішно адаптуватися до життя у дорослому віці.
Джерело ЦГЗ України http://surl.li/sefvi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту