«Вінницька обласна аcоціація ендокринологів» ....

«Вінницька обласна асоціація ендокринологів» та Асоціація Діабетологів Куби підписали Меморандум про співпрацю

23 вересня до Вінницької області завітав президент Асоціації Діабетологів Куби, віце-президент Міжнародної Діабетичної Федерації Мануело Вера Гонзалез. 
З приводу такого візиту відбулася конференція за участі делегації, лікарів-ендокринологів, лікарів первинної ланки та хірургів. Захід був присвячений вирішенню питань по наданню допомоги хворим із синдромом діабетичної стопи. Заступник голови Вінницької обласної Ради Наталя Солейко у своєму виступі зупинилася на роботі Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру. 
Мануело Вера Гонзалез за допомогою презентації розповів про ситуацію захворювання та лікування діабету на Кубі та поділився цікавим досвідом роботи з українськими представниками. 
Під час прес-конференції відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між громадською організацією «Вінницька обласна асоціація ендокринологів» та Асоціацією Діабетологів Куби. Учасниками цієї події, крім Мануело Вера Гонзалеза, стали: Тетяна Бабій – директор Департаменту охорони здоров’я; Валентина Очеретко – виконавчий директор Української Діабетичної Федерації; Марина Власенко – завідувач кафедри ендокринології ВНМУ ім..М.І Пирогова; Пилип Прудиус – президент ГО «Вінницька обласна асоціація ендокринологів», головний лікар Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру; Олексій Камінський – головний хірург Департаменту охорони здоров’я. 
Делегація наводила статистику захворюваності та смертності від діабету. Така тема дуже актуальна у наш час, оскільки зростає показник захворюваності цією патологією серед всіх вікових категорій, в тому числі у дітей. 
Підписання Меморандуму про співпрацю вже найближчим часом дасть плідний результат. Пилип Прудиус наголосив, що у Вінницькій області вже закінчують будівництво денних стаціонарів для спільного перебування дітей та батьків, де за три дні вони отримають безкоштовну допомогу з питань профілактики хвороби. У майбутньому такі стаціонари стануть ефективнішими, ніж санаторії, завдяки впровадженню Кубинської практики.
Велика співпраця починається з маленького кроку, тому будемо сподіватися, що усі заплановані проекти втіляться в життя, а лікування діабету стане ще більш ефективнішим.