Вчімось цінувати життя

Вчімось цінувати життя. Одного разу Ернест Хемінгуей побився об заклад, що напише сумну розповідь з чотирьох слів. Він переміг, написавши: «Продаються дитячі черевички. Неношені». Є ще більш короткі сполучення слів, здатні перевернути душу – «дитячий хоспіс» або «дитяча паліативна служба». Це робота з тими маленькими дітлахами, яких неможливо вилікувати, але можна допомогти покращити якість їхнього недовго життя.
Саме з метою привернути увагу громадськості до проблем дитячих хоспісів Вінниччини, голова ГО «Вінницька асоціація медиків», Руслана Харковенко відвідала онко-гематологічне відділення дитячої обласної клінічної лікарні. Так розпочався благодійний марафон «Цінуй життя». 

У рамках проекту відбудеться засідання круглого столу із залученням експертів, влади та громадських організацій. Також під час акції на базі медичного університету сформують мобільну бригаду медиків, яка надаватиме медичну і психологічну допомогу невиліковно-хворим та їх рідним. Також збиратимуть кошти для потреб смертельно хворих за сприяння Товариства Червоного Хреста.
Піч час благодійної акції усіх охочих організатори закликають приєднатися до тижня паліативної допомоги, в рамках якого в одному з торгових центрів організують виставку робіт дітей, які проходять лікування в онкологічному відділенні. А під час флеш-мобу «Браслети Життя» вінничани зможуть придбати браслети, які робили онкохворі діти.
Руслана Харковенко наголосила на необхідності створення на базі дитячої обласної лікарні дитячої паліативної служби:
-На Вінниччині відсутні заклади, які б спеціалізувалися на наданні паліативної допомоги як дітям, так і дорослим. На разі існують лише 2 відділення для паліативної допомоги дорослому населенню (9 ліжок в обласному Центрі «СНІДу» та в клінічній міській лікарні №3, де відбувається ремонт майбутнього відділення на 23 ліжка). Водночас, для дитячого населення відкриття подібних відділень не заплановано. Вінниччині потрібен дитячий хоспіс, або хоча б відділення та виїзна бригада «Хоспіс вдома»! – наголосила Руслана Харковенко. 
За словами головного лікаря Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Василя Паненка, нині в у медичному закладі є змога розгорнути п’ять хоспісних ліжок. Тут надаватимуть паліативну допомогу маленьким пацієнтам лікарі.
Проект «Хоспіс вдома» на базі Вінницької обласної дитячої лікарні передбачає створення мобільних бригад з лікаря, психолога, двох медсестер та санітарки. Їхнє завдання – співпрацювати з сімейними лікарями, узгоджуючи алгоритм допомоги важко хворим пацієнтам.
Як наголошують медики, на сьогодні в Україні дітей з невиліковними патологіями направляють до сімейного лікаря. Сімейний лікар, максимум що може зробити – це направити таку дитину з невиліковною хворобою в дитячу обласну лікарню на лікування в стаціонарі. Батьки часто відмовляються від такого лікування. Врешті решт дитина помирає в них на руках.
Останні місяці і тижні таких хворих повинні бути максимально забезпечені найкращою медичною підтримкою і увагою з боку медперсоналу та рідних. У нашій державі паліативна хоспісна допомога поки що на етапі свого розвитку. Тож, паліативна допомога є вкрай 
необхідною хворим дорослим та дітям. 
Організатори акції сподіваються, що проблему паліативної допомоги дітям Вінниччини вирішать у найкоротший термін, а благодійна акція навчить суспільство цінувати кожну мить найціннішого дару – людського життя.