Регіональна науково-практична конференція за підсумками роботи 2016 року.

15 березня 2017 року в приміщенні актової зали ВОДКЛ відбулася Регіональна науково-практична конференція «Обласна педіатрична конференція за підсумками роботи 2016 року. Діти раннього віку: проблеми надання медичної допомоги».

Відповідальні організатори конференції  Бондаренко Т.В., начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям ДОЗ ВОДА, Яблонь О.С., професор, завідуюча кафедрою педіатрії №1 ВНМУ ім.М.І.Пирогова, голова асоціації педіатрів Вінницької області; за участю Погорілого В.В., проректора з лікувально-профілактичної  роботи ВНМУ ім.М.І.Пирогова, Дуднік В.М., професор, завідуюча кафедрою педіатрії №2 ВНМУ ім.М.І.Пирогова.

В конференції прийняли участь обласні позаштатні спеціалісти з педіатричних напрямків ДОЗ ОДА,  заступники головних лікарів з материнства і дитинства, відповідальні за педіатричну службу, педіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини, практичні лікарі інших спеціальностей.

Бондаренко Т.В.  виклала підсумки роботи педіатричної служби Вінницької області у 2016 році. Підведення підсумків виявило не лише певні проблеми. а і надбання і досягнення в педіатричній галузі за минулий рік. Педіатричній службі Вінниччини доводиться працювати в той час, коли демографічна ситуація змінюється не найкраще.

Динаміка зменшення народжуваності спостерігається по Україні і по нашій області. І маємо зрозуміти, що ми не очікуємо підвищення народжуваності, що 

є закономірністю. В 2016 році народилося  на 1100 дітей менше в порівнянні з 2015 роком по Вінниччині. Мінус 800 дітей в 2015 році, в порівнянні з 2014 роком. Маємо природній приріст 6,4 ‰ по місту Вінниці.

Висновки, що випливають з аналізу роботи за 2016 рік – це необхідність налагодження співпраці працівників первинної ланки медицини з дітьми та їх батьками по школах; охоплення вакцинацією по дифтерії. правцю, кашлюку, гемофільної інфекції, поліомієліту, кору, краснусі, епідемічному паротиту, гепатиту В; контроль за вакцинацією на виконанням флюорографії. Доведено до відома про наявність тематичних курсів стажування в ВОДКЛ 2 рази на рік по всіх педіатричних спеціальностях, для ознайомлення лікарів з сучасними технологіями та протоколами лікування.

Шляхи вирішення проблем начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям ДОЗ ВОДА бачить у наступних напрямках:

  • ефективний аналіз якості надання медичної допомоги в закладах І та ІІ рівня
  • укомплектування посад дитячих анестезіологів, неонатологів, педіатрів
  • розробка, впровадження та контроль за дотриманням локальних протоколів на всіх рівнях медичної допомоги;
  • проведення циклів підвищення кваліфікації на робочому місці;
  • об’єктивний аналіз статистичної документації;
  • інформаційна робота з населенням;
  • покращення матеріально - технічної бази.

 

І по закінченню виступу було сказано: «Вінницька область одна з найкращих в Україні і це підтверджується життям».

Професор Яблонь О.С. виступила з доповіддю « Атопічний дерматит: реалії та перспективи надання медичної допомоги дітям раннього віку».

Професор Дудник В.М. прочитала доповідь на тему « Можливості імуномодуляції противірусного захисту у дітей.

Професор Токарчук Н.І. зачитала виступ на тему «Антибіотикоасоційована діарея у дітей».

Професор Яблонь О.С. виступила з доповіддю «Діти, які часто хворіють – проблеми та шляхи вирішення».

Професор Дудник В.М. прочитала доповідь на тему «Холестаз у дітей раннього віку».

Доцент Чекотун Т.В. « До проблеми поліпрагмазії у лікуванні дітей раннього віку».