Тиждень профілактики дитячого автодорожнього травматизму

Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні триває з 6 до 12 травня 2019 року та проходить в рамках глобального тижня безпеки дорожнього руху (під егідою ООН).

Протягом минулого року до травматологічного відділення Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні потрапило 152 дитини.

Усі вони стали учасниками ДТП. Про це розповів лікар ортопед-травматолог закладу Сергій Чорний:

До травматологічного відділення потрапляють діти з черепно-мозковими травмами, переломами. Найбільше підлітків, внаслідок аварій на дорогах, опиняються у травмпункті з пошкодженнями м’яких тканин, забоями. Другі у сумному списку – закриті та відкриті черепно-мозкові травми. Переломи кінцівок – також у трійці «лідерів». Найменша кількість молодих пацієнтів – з переломами хребта.

Якщо дитина бачить, як старші порушують правила вуличного руху, легковажно ставляться до рекомендацій, то марно вимагати від неї чогось іншого, адже діти перш за все беруть приклад з дорослих. 

Тільки  спільними  зусиллями батьків, учителів, вихователів, працівників громадських організацій можна досягнути позитивного ефекту в боротьбі з транспортним травматизмом, - на завершення порадив  лікар.