Зима, вітер, мороз, але гуляти з дитиною необхідно у будь-яку пору року.
    Багато з батьків помічають, що на прогулянках у дітей червоніють щічки. Насправді ж, «пощипані» червоні щічки (та інші відкриті ділянки тіла) – фізіологічний захисний механізм організму від надмірного переохолодження.
     Але іноді після тривалої прогулянки в холодну пору червоне забарвлення щічок не минає, а стає лише яскравішим… колір може змінитись на фіолетовий 💜, а шкіра стає набрякла, гаряча на дотик, зʼявляються тверді болючі вузлики. Вищеописане явище має назву ХОЛОДОВИЙ ПАНІКУЛІТ (cold panniculitis).
   📌Холодний паннікуліт – гостро виникаюче вузловате, еритематозне ущільнення в глибині жирової клітковини. Частіше всього виникає у дітей👶🏻 1-4 років. Панікуліти мають багато причин – сьогодні поговоримо про той який виникає після дії холоду❄️.
⠀    Основна скарга батьків👨👩👧 на прийомі у лікаря – малюк👶🏻 обморозив щічки 😳. При цьому скарг у пацієнтів немає – не свербить, не болить, загальний стан не порушений.
      🧒🏼 У дітей холодовий панікуліт трапляється частіше, ніж у дорослих, тому що в їх жировій тканині більше насичених жирних кислот, які швидше кристалізуються при дії холоду, простіше кажучи – у них пухкіші щічки.
❓Як це виглядає❓
      🔴Після прогулянки в холодну погоду червоне забарвлення щічок не минає, а навіть стає яскравішим, колір може змінитися на фіолетовий. Шкіра набрякла, тепла чи гаряча на дотик. На червоному фоні є тверді болючі вузлики.
Як встановити діагноз❓
       Звернутись до лікаря, який ретельно збере АНАМНЕЗ та проведе ОГЛЯД.
Як лікувати❓
       Ніяк 🙌🏻 Це доброякісний стан, який НЕ ПОТРЕБУЄ мазей і таблеток. Прогноз відмінний, тому що більшість випадків вирішуються без несприятливих наслідків.
❓Як уникнути цього стану❓
– Захищати шкіру Cold-cream чи одягом.
– Скоротити час прогулянок, коли на вулиці дуже холодно.
❗Не лише дитячі щічки можуть уражатися холодовим панікулітом. Це також можуть бути ті місця, ті ділянки тіла ,як дітей, так і у дорослих, які містять багато жирової тканини.
    Наприклад: нижня частина живота, стегна чи друге підборіддя.
Звичайно, самостійно розібратись у даній проблемі – важко, тому ви завжди можете звернутись до педіатра або алерголога в консультативну поліклініку КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” за консультацією!
Бережіть щічки та вдягайте дітей по погоді!
Наші контакти:
Реєстратура консультативної поліклініки (0432) 55-11-04
Відділення екстреної медичної допомоги (0432) 55-11-03
Колл-центр поліклініки: (073) 258-93-51
м.Вінниця, вул.Хмельницьке шосе 108
понеділок – п’ятниця з 09:00 до 15:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту