На початку квітня дитина зі скаргами на порушення ходи була госпіталізована в травматологічне відділення КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради”. Після детального обстеження було встановлено, що у неї вроджена вада розвитку правої нижньої кінцівки, вальгусна деформація правої стегнової кістки та подовження правої нижньої кінцівки на 3 см. Дитина отримала консультацію від лікаря-ортопеда в ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України” у м. Київ, де було підтверджено діагноз і запропоновано планове оперативне лікування.

Командою лікарів травматологічного відділення, анестезіологів відділення анестезіології та інтенсивної терапії спільно з старшим науковим співробітником, д. м. н. ортопедом-травматологом вищої категорії Андрієм Зимою та старшим науковим співробітником, д. м. н. лікарем-ортопедом вищої категорії відділення реконструктивної ортопедії та травматології дитячого і юнацького віку ДУ «Інституту травматології та ортопедії НАМН України» Андрієм Чевердою на базі нашого закладу була проведена складна операція, що застосовується для корекції росту кісток у дітей. У нашому випадку, операція включала епіфізіодез дистального відділу правої стегнової кістки та проксимальної ділянки правої V великогомілкової кістки за допомогою восьми подібних пластин і гвинтів у кожному випадку.

На активну зону росту кісток нижньої кінцівки встановлюються спеціальні блокуючі конструкції, які утримують зону росту. Оперативне втручання виконується малотравматично (оперативні доступи до 3 см) Після операції немає рухових обмежень тому вже приблизно через два тижні проходить повне відновлення після оперативного втручання та дитини повертається до свого нормального життя. В цей час завдяки фіксатором відбувається вирівнювання кінцівок. Важливим фактором для успішного лікування цим методом є вік дитини та етап формування кісток. Зони росту повинні бути відкритими та ріст дитини ще не завершеним. Дитина на 3 день була виписана до дому. Протягом 14 місяців проходить поступове зменшення деформації після чого блокуючі конструкції видаляються.

Юному пацієнту бажаємо швидкого відновлення і повернення до активного життя. А лікарям і медичному персоналу дякуємо за професіоналізм та турботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту