1. Головна
  2. Наші відділення
  3. Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених
Зав. відділенням – Берцун Костянтин Тихонович

Старша медсестра Корнієнко Світлана Віталіївна

Тел. 46-82-04

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених (АІТН) створено у 2001 року у складі Неонатального центру ВОДКЛ. Початково потужність відділення складала 6 ліжко-місць.

У 2004 році збільшено кількість ліжко-місць до 9, тобто одночасно у відділенні могли лікуватись 9 новонароджених дітей.

У 2008 році проведено капітальний ремонт відділення та збільшено потужність до 12 ліжко-місць.

Лікарі відділення надають спеціалізовану невідкладну та інтенсивну допомогу новонародженим дітям відповідно до наказів та протоколів МОЗ України.

Основними показами для направлення у відділення АІТН є:

1) передчасно народжена дитина у строк гестації менше 34 тижнів та/або маса тіла при народженні менше 1500,0 грамів , стан якої нестабільний або погіршуеться;

2) дихальні розлади середнього (важкість зростає в динаміці спостереження, незважаючи на адекватну терапію) або важкого ступеня;

3) стійкий центральний ціаноз, гіпоксемія (SpO2<90 %), незважаючи на стандартну терапію; 4) потреба тривалої (> 24 годин) штучної вентиляції легень (далі – ШВЛ);

5) важка асфіксія (гіпоксично-ішемічна енцефалопатія) з поліорганним ураженням;

6) судоми, резистентні до стандартної терапії;

7) важкі неонатальні інфекції, захворювання (ураження) печінки (пряма гіпербілірубінемія);

8) важкі гематологічні захворювання, включаючи геморагічний синдром, небезпечну жовтяницю або потребу замінного переливання крові;

9) метаболічні порушення, зокрема гіпоглікемія, резистентні до стандартної терапії;

10) відсутність позитивної динаміки або погіршення стану новонародженого, незважаючи на лікування;

11) стани, що потребують виконання спеціальних діагностичних процедур або оперативного втручання;

12) вроджені вади розвитку, що потребуються хірургічного лікування.

Також в умовах відділення надається хірургічна допомога з корекції вроджених вад розвитку, окрім кардіохірургічної, а також невідкладна хірургічна допомога новонародженим та дітям до 3 місяців.

У відділенні постійно запроваджуються сучасні перинатальні технології, що дозволило знизити показники смертності та покращити показники виживання новонароджених дітей.

Співробітники АІТН тісно співпрацюють з кафедрами педіатрії та дитячої хірургії Вінницького національного медичного університету.

Відділення оснащене сучасним обладнанням для виходжування новонароджених, в тому числі для дітей з екстремально малою масою тіла.

У відділенні є все необхідне для лікування і виходжування недоношених, дітей з малою масою тіла, а також і доношених дітей з порушенням раннього періоду адаптації. Є все необхідне для проведення інфузійної терапії, штучної вентиляції легень, фототерапії, а також апаратура для моніторингу життєво важливих функцій новонародженого. Ми маємо необхідне матеріально технічне оснащення для забезпечення достатнього рівня надання лікувальних і діагностичних методик , що не відрізняються від таких в провідних закладах України .

У лікуванні і виходжуванні новонарожденних використовуються сучасні методики, наукові розробки і база доказової медицини. Лікування проводиться згідно наказів МОЗ , локальних протоколів.

Мами дітей, які перебувають на лікуванні у відділенні, мають можливість відвідувати малюків посильно приймаючи участь в догляді .Спілкування і контакт їх не обмежений, що дуже важливо для мами і малюка.

Персонал відділення володіє всіма сучасними методиками підтримки лактації. Як тільки стан дитини дозволяє, лікарі-неонатологи допомагають налагодити грудне вигодовування.

На базі відділення створено окремий хірургічний блок де проводяться оперативні втручання новонародженим .

Реанімаційна бригада цілодобово готова до виїзду в пологові стаціонари області для проведення консультацій і транспортування новонароджених .

Меню
Перейти до вмісту