Закупівля НАЦІОНАЛЬНИЙ КЛАСИФІКАТОР УКРАЇНИ Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015:65110000-7 Розподіл води (Послуги з централізованого водопостачання)

 Переговорна процедура, скорочена.

Підстава: Відсутність конкуренції з технічних причин

Обгрунтування:

Відповідно до абз.4 п.2 ч.2 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник має право як виняток застосувати скорочену переговорну процедуру закупівлі у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, так як на відповідному ринку відсутня конкуренція. Внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи. Підприємства, що надають послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є суб’єктами природних монополій та займають монопольне (домінуюче) становище на певній території. Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про природні монополії» природна монополія – стан товарного ринку, при якому задоволення попиту на цьому ринку є більш ефективним за умови відсутності конкуренції внаслідок технологічних особливостей виробництва (у зв’язку з істотним зменшенням витрат виробництва на одиницю товару в міру збільшення обсягів виробництва), а товари (послуги), що виробляється суб’єктами природних монополій, не можуть бути замінені у споживанні іншими товарами (послугами), у зв’язку з чим попит на цьому товарному ринку менше залежить від зміни цін на ці товари (послуги), ніж попит на інші товари (послуги). Відповідно до ст. 5 Закону України «Про природні монополії» та Розпорядження Антимонопольного комітету України від 28.11.2012 № 874-р, зведений порядок суб’єктів природних монополій розміщується щомісяця на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту – НКРЕКП) відповідно до Закону України «Про природні монополії» та Положення про Національну комісію, здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг і формує та веде реєстр суб’єктів природних монополій у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, діяльність яких нею регулюється. На території Вінницької області суб’єктом природних монополій з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у місті Вінниця є Комунальне підприємство “Вінницяоблводоканал”. Зважаючи на вище вказане, наявні об’єктивні підстави для застосування переговорної процедури (скороченої) закупівлі послуг з водопостачання для забезпечення потреб Замовника на 2022 рік та укладання договору про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури (скороченої) з КП “”Вінницяоблводоканал “.

Технічні та кількісні характеристики послуги з централізованого водопостачання – 39480 м³

Очікувана вартість предмету закупівлі – 621 573,12 грн.

Обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі здійснено з урахуванням спожитої кількості питної води за попередній календарний рік та на підставі тарифів на централізоване водопостачання  КП “ВІННИЦЯОБЛВОДОКАНАЛ”, затверджених постановою НКРЕКП № 2499 від  16.12.2020 року Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» (без урахування ПДВ).

Розмір бюджетного призначення – кошти місцевого бюджету 419 532,48 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту