«Купання в травах НЕ лікує атопічний дерматит!»
Наталія Суркова, лікар-алерголог, 15 років практичного досвіду роботи

Атопічний дерматит найчастіше зустрічається у дітей до 3 років. Перше, що потрібно зробити при появі будь-яких висипів на шкірі у дитини – звернутися до лікаря-алерголога! Самолікування чи лікування купанням у травах лише загострює з часом симптоми захворювання!

 Звернутися до лікаря-алерголога при перших підозрах на атопічний дерматит у дитини

 Не займатися самолікуванням (змащувати/поливати шкіру/купати дитину в сумнівних препаратах, сумішах); ➡️ не виставляти фото уражених ділянок шкіри в публічних групах у соцмережах із запитанням «Що це?», шукати поради у учасників групи і т. д.

 З’ясувати у лікаря-алерголога причину захворювання: для цього продумати всі нюанси у зміні режиму харчування дитини, прийому лікарських препаратів, зміні миючого/прального засобу і т.д. Зібраний таким чином “анамнез” допоможе лікареві у з’ясуванні причини захворювання, без чого подальше успішне лікування буде неможливим

 Не заліковувати і пролонгувати хворобу, борючись із симптомами шляхом купання в травах: багато народних трав містять алергени, при тривалому контакті із шкірою викликають сухість, почервоніння, подразнення, відчуття стягнутості шкіри, що лише ускладнює ситуацію

 Починати лікування дитини лише після встановлення причини атопічного дерматиту, дотримуватися термінів лікування, визначених лікарем (а не зупинятися при перших симптомах покращення!), враховувати, що лікування саме вашої дитини є індивідуальним і підходить ЛИШЕ їй, тому втриматися від порад у групах в соцмережах, як і що допомогло вам (іншим це не лише не допоможе, а й може зашкодити).

Меню
Перейти до вмісту