#ПорадаДня #гастроентеролог

“Післясвяткові гастрити: якщо дитя скаржиться на біль у животі чи під грудиною”

Світлана Слюсар, лікар-гастроентеролог, практичний досвід роботи – 2 роки:

Під час новорічно-різдвяних свят навіть найвибагливіші батьки, буває, втрачають контроль над харчуванням дитини. Воно й не дивно: море смачної (і не завжди корисної) їжі, гості, подарунки, солодощі, смажене, жирне, щедро приправлені салати, відсутність гарячих перших страв… Збій у звичному графіку харчування є чималим стресом для підшлункової залози дитини і причиною найпоширеніших “подарунків” після свят: гастритів та функціональних розладів шлунково-кишкового тракту.

❗️Впродовж 8 та 9 січня до лікаря-гастроентеролога консультативного відділення Вінницької дитячої обласної клінічної лікарні звернулося більше 30 дітей зі скаргами на біль у животі. Переважна більшість – із функціональним розладом шлунково-кишкового тракту.

👩‍🔬Коли варто звернутися до лікаря?

1️⃣ Дитя скаржиться на біль у животі – навколо пупка чи під правим/лівим ребром. Біль може посилюватися при фізичних навантаженнях, на вдосі/видосі, бути періодичним або постійним

2️⃣ Дитя скаржиться на нудоту: при цьому стає млявим, дратівливим, відмовляється від їжі

3️⃣Зміна характеру випорожнень: діарея чи, навпаки, закрепи

4️⃣ З’являється гіркий присмак у роті

Якщо дані симптоми не зникають після дієти, супроводжуються періодичним підвищенням ацетону і тривають більше трьох днів, не потрібно сподіватися на “саме мине”, а одразу звернутися до лікаря-гастроентеролога.

Лише лікар, обстеживши дитину, може встановити діагноз – маємо справу із гастритом чи функціональним розладом ШКТ. Пам’ятайте, що гастрит як запальний процес потребує більш кропіткого і тривалого лікування, в той час як на початковій стадії можна обійтися звичайним дотриманням раціонального харчування та симптоматичним лікуванням.

Меню
Перейти до вмісту