#ПорадаДня
“Кока-кола не лікує ацетон у дітей!”
Світлана Слюсар, лікар-гастроентеролог, практичний досвід роботи – 2 роки:
Часто в інтернеті можна побачити поради одних батьків іншим, що при ацетономічному синдромі дитя потрібно поїти … кока-колою. Мовляв, напій творить дива і допомагає, як ніщо інше. Правда це чи міф? Звідки, взагалі, з’явилося таке альтернативне “лікування” ацетону у дітей?
Якщо у дитини виник ацетономічний синдром, перше, чого вона потребує – глюкози. Кока-кола – це солодкий газований напій. І так, в ньому є глюкоза! А ще барвники… емульгатори… стабілізатори. Якщо розібратися, вміст глюкози у напої насправді нижчий, ніж у звичайній глюкозі в ампулах із найближчої аптеки. Замість стакану кока-коли дайте дитині глюкозу, розведену з водою – безпечніше, ефективніше і розумніше!👍
Чому в дитини ацетон?
Ацетономічний синдром ніколи “не ходить один”. У надто емоційних, активних та дуже рухливих дітей ацетономічний синдром може виникати на, здавалося б, рівному місці: стрес, перевтома, перезбудження, далека поїздка можуть призвести до темно-фіолетової смужки у тесті.
Зазвичай кетонові тіла (ацетон і ацетооцтова кислота) накопичуються в організмі у надлишковій кількості у випадку, якщо організм стрімко втрачає рідину, або ж перевантажено підшлункову залозу. Рідина,в свою чергу, “тікає” з організму:
❗️при високій і тривалій температурі у дитини
❗️при отруєнні (через блювання, діарею)
Тому
👍вірно: шукати причину підвищення ацетону і появи фіолетової смужки
👎невірно: ігнорувати фіолетові смужки, вважаючи, що це “так щось… саме мине”.
Замість кока-коли – звичайна глюкоза
Лікування ацетону одне-єдине: рясне дробне пиття задля того, аби відновити водний баланс в організмі.
1️⃣ Пиття має бути солодким!
2️⃣ Пиття має бути дробним!
Дробне пиття – це не літр і навіть не чашка чаю за один раз (так можна спровокувати лише подальшу блювоту у дитини)! Дробне – значить, не більше ковтка-двох кожних 15 хвилин! І, так, вночі це також кожних 15-30 хвилин… Крізь сон, наперекір капризам і “не можу/не хочу”. Пам’ятайте, поки триває зневоднення, темнішатиме і темнішатиме смужка тесту на ацетон, а температура (якщо є) не збиватиметься.
❓Скільки пити: за добу з розрахунку 100мл/кг ваги
❓Що пити:
➡️ звичайну глюкозу, розведену з водою
➡️ лужні розчини (в наявності є як готові розчини, так і порошки/гелі для приготування рзчинів)
➡️ компот із яблук та родзинок
➡️ солодкий чай
Якщо ви все робите вірно, сечовипускання у дитини має відбуватися принаймні раз на дві години, і щоразу смужка тесту на ацетон ставатиме блідішою.
Тому
👍 вірно: часто і дробно випоювати “правильними” напоями
👎 невірно: сподіватися на те, що кока-кола “вилікує” ацетон
1 коментар. Leave new
Класна порада:))