Інна Дзема, лікар педіатр-неонатолог Кабінету катамнестичного спостереження, практичний досвід роботи – 16 років

Які пігулки можна давати малюкові для зміцнення імунітету і профілактики грипу/ГРВІ?

1️⃣ Ніякі. Не існує чудо-пігулок/крапельок/ректальних свічок/мазей, які захищають малюка від грипу чи ГРВЗ. Якщо вам радять щось для “зміцнення імунітету” і “профілактики”, то вас, швидше за все, спокушають препаратом комерційного характеру.

2️⃣Основним фактором, який впливає на вироблення імунітету малюка, є грудне вигодовування (виключно грудне вигодовування – мінімум до 6 місяців, надалі – до року і більше за бажанням малюка і можливістю матері згідно доказової медицини).

3️⃣ Загартовування і формування імунітету дитини починаються з банального: слідкуйте за режимом перебування малюка вдома з раннього віку, забезпечте зволоження, провітрювання, підтримання оптимальної температури повітря в кімнаті на рівні 18-22 °С. Не перегрівайте дитину, надягаючи на неї “все найкраще й одразу” – це стосується як перебування малюка вдома, так і зборів на прогулянку.

4️⃣ Ніхто не відміняв прогулянки на свіжому повітрі і повноцінне харчування, полівітамінний комплекс за порадою вашого педіатра (не перегодовуйте дитину лише тому, що сусідський Іллюша на 3 кг гладший і ваша мама/свекруха/бабуся/сусідка вважають, що ваше чадо недоїдає🧐).

P. S. Пам’ятайте: не все те золото, що називають “профілактикою” грипу та ГРВІ)

Меню
Перейти до вмісту