Сьогодні повноцінне та насичене життя важко уявити без хорошого зору.
⚡️Згідно з інформацією ВООЗ, більше 2 мільярдів людей у світі мають порушення зору. При цьому близько 1 мільярда випадків можна було б уникнути, якщо вчасно звертатися до лікаря та дотримуватися профілактичних заходів. Які кроки слід вжити, щоб зберегти хороший зір на тривалий час?
Проблеми з зором у дітей є поширеним явищем у всьому світі. Навчальний процес створює значне навантаження на організм дитини, особливо в умовах сучасного дистанційного навчання. Внаслідок цього учні часто отримують безліч «шкільних хвороб», які виникають через освітні перевантаження, порушення умов навчання, режиму харчування та стресу.
🌍У сучасному світі, де технології швидко прогресують, наші діти звикли отримувати інформацію з різних джерел — смартфонів, телевізорів, планшетів тощо. Зазвичай цей процес відбувається через візуальний контакт, тобто з активною участю очей. Однак, незважаючи на переваги такого підходу, нехтування певними нормами може призвести до погіршення зору та розвитку очних захворювань.
👩‍⚕️👨‍⚕️Лікарі-офтальмологи КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” пропонують батькам кілька корисних порад для профілактики порушень зору у школярів.
Кращим методом профілактики зниження гостроти зору серед школярів вважається правильна організація робочого місця.
👩‍🏫При організації робочого місця для школяра важливо пам’ятати, що джерело світла повинно бути розташоване зліва або зверху. Дитина повинна навчатися в добре освітленому приміщенні, сидячи на зручному стільці або кріслі, з достатнім простором для рук і навчальних матеріалів.
👨‍💻Слідкуйте за її поставою, щоб уникнути погіршення кровообігу в головному мозку. 📖 Відстань між книгою або зошитом і очима повинна відповідати довжині передпліччя (від ліктя до кінчиків пальців). Також варто уникати читання в лежачому положенні, під час поїздок у транспорті та при недостатньому освітленні.
Необхідно дотримуватися режиму роботи і відпочинку: після 30-40 хвилин зорової роботи варто робити перерву на 10-15 хвилин. Регулярні перерви під час виконання домашніх завдань допоможуть зменшити навантаження на очі.
🌞Правильне освітлення грає важливу роль: робоче місце дитини повинно бути добре освітлене. Для письма і читання слід використовувати настільну лампу, яка не створює тіней і не засліплює.
🍎🥒🫐🍤Особливу увагу приділяйте збалансованому харчуванню дітей: харчування має бути багатим на вітаміни A, C та E, омега-3 жирні кислоти, цинк і лютеїн. В раціоні дитини повинні бути свіжі овочі, фрукти, риба, яйця та горіхи.
🤓😵‍💫Спонукайте дітей виконувати вправи для очей: регулярне виконання вправ для очей допоможе зміцнити м’язи та покращити кровообіг. Наприклад, обертання очима, фокусування на близьких та далеких предметах, моргання. 😉
🎾🏓🏸Регулярні прогулянки на свіжому повітрі, активні рухливі ігри, такі як бадмінтон, теніс та інші, знижують ймовірність розвитку короткозорості у дітей. Під час прогулянок діти отримують важливі фактори для здорового розвитку зору, такі як сонячне світло та можливість спостерігати за віддаленими об’єктами.
Сучасні гаджети є значним фактором ризику для погіршення зору дітей. Тому рекомендуємо обмежувати час, проведений перед екраном, до 2 годин на день.
👀🧐  Дорогі батьки! Приділяйте більше уваги своїй дитині!  Проходьте регулярні огляди у офтальмолога. Навіть при відсутності скарг варто відвідувати офтальмолога не рідше, ніж раз на рік. Рання діагностика та корекція порушень зору допоможе уникнути серйозних проблем у майбутньому.
👉Записатися на прийом до лікаря-офтальмолога можна за електронним направленням на сайті та за☎️телефонами:
📞Call центр: +380 73 258 93 51
📞(0432) 55-11-04
Пам’ятайте, що здоров’я очей також залежить від стану організму в цілому: дотримуйтесь здорового способу життя і будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту