Про це захворювання нам розповість завідувач відділення АІТ, лікар-анестезіолог вищої категорії КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” Анатолій Стародуб.
Синдром Рея – рідкісний, але дуже серйозний стан, який найчастіше уражає дітей та підлітків під час або після вірусних інфекцій, таких як грип або вітрянка, внаслідок прийому ацетілсаліцилової кислоти (аспірину) з частотою приблизно 6 випадків на 100 000 дітей, проте летальність від цієї нозології досить висока і залежить від тяжкості та прогностичних чинників перебігу.
👉Основні Симптоми:
Найчастіше розвивається на тлі вірусної інфекція, яка може, сама по собі мати не важкий перебіг. Прийом ацетилсаліцилової кислоти (Аспірину) при лікуванні підвищеної температури тіла, що не прийнятно в дитячому віці, провокує розвиток цього синдрому.
👉Таким чином: поряд з ознаками вірусної інфекції (підвищення температури тіла, нежить, кашель, інтоксикаційний синдром) з’являються:
☑️ блювання;
☑️ рідкі випорожнення;
☑️ рідкі випорожнення та блювота багаторазові і такі, які не припиняються;               
☑️ ознак інтоксикації (різка млявість, малорухливість, капризність, відмова від їжі та пиття);
☑️ стає малоконтактною, сонливою.
👉По мірі прогресування захворювання симптоми можуть
стати більш серйозними, зокрема:
☑️з’являються ознаки печінкової недостатності (збільшення живота за рахунок збільшення печінки, виражена сухість шкіри та слизових оболонок, крапкові крововиливи в шкіру, прогресування слабкості та сонливості, наростання діареї та блювання);
☑️з’являються ознаки враження центральної нервової системи (порушення свідомості різної степені важкості – від оглушення до коми, порушення дихання та кровообігу у вигляді дихальної та серцево-судинної недостатності).
Загалом перебіг даної хвороби надзвичайно важкий і загрозливий для життя дитини.
💊 На жаль до сьогодні не існує специфічного і ефективного лікування синдрому Рея. Лікування синдрому

Рея є підтримуючим, при цьому особлива увага приділяється підтримці втрачених життєвоважливих функцій ( дихання, кровообігу, згортанню крові, заміщенню та сприяння відновленню функції печінки та    центральної нервової системи).

👉Причини:
Часто асоціюються з прийомом аспірину під час вірусної інфекції.
📌Наслідки:
Призводить до швидкого розвитку печінкової недостатності та набряку мозку, що вимагає негайної медичної допомоги. Небезпека трагічного закінчення хвороби надзвичайно висока.
❓❓❓ Аспірин небезпечний для дітей?
Аспірин може спровокувати розвиток синдрому Рея у дітей, особливо під час вірусних інфекцій. Навіть невеликі дози можуть бути небезпечними. Через це використання аспірину у дітей віком до 16 років суворо заборонено, за винятком окремих випадків, призначених лікарем.
❗️❗️❗️ Шановні батьки!
Самолікування може призвести до серйозних ускладнень у здоров’ї ваших дітей. Особливо небезпечним є використання аспірину у дітей, оскільки це може викликати синдром Рея, важке та потенційно смертельне захворювання.
❗️❗️❗️ Пам’ятайте, що своєчасне звернення до лікаря та дотримання медичних рекомендацій допоможе запобігти серйозним ускладненням і зберегти здоров’я ваших дітей.
📍Бережіть своїх дітей і не ризикуйте їхнім здоров’ям!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту