«Розділяй та владарюй», або що таке синдактилія та як її лікувати.
Командою травматологів КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” нещодавно було виконано складне оперативне втручання з приводу зрощених пальців (синдактилії) стопи у дівчинки підліткового віку. Клінічний випадок був ускладнений множинними супутніми вадами розвитку стопи. Хочемо поділитися результатами нашої роботи, але перед тим декілька слів про суть захворювання.
Синдактилія – це вроджена аномалія розвитку, при якій відмічається повне чи часткове зрощення між собою двох і більше сусідніх пальців рук або ніг.

Іноді трапляється таке, що батьки передають своїм дітям не лише гарні очі та солов’їну мову, а і те, що зовсім не очікують.
Розрізняють наступні основні форми синдактилії:
• М’якотканинна форма. При ній відмічається зрощення лише м’яких тканин.
• Кісткова форма. При ній окрім м’яких тканин, зростаються також кістки фаланг пальців.
Чому виникає синдактилія?❔
В переважній більшості випадків основною причиною є спадковість. Ви можете навіть не здогадуватись про те, що у когось із ваших родичів була теж синдактилія, ген якої вони успішно і з любов’ю передали вам, а потім він вже реалізувався у вигляді такого от дефекту у вашої дитини. Стосовно інших причин, можна виділити такі, які можуть певним негативним чином вплинути на формування між пальцевих проміжків, що відбувається в період 4-8 тижня

вагітності. Це: вживання алкоголю, нікотину чи наркотичних речовин; несприятливі екологічні умови; шкідливі умови праці;інфекційні чи запальнізахворювання матері під час вагітності.

Щодо лікування.
👉Лише хірургічне.

Синдактилія пальців кисті завжди буде показом до оперативного лікування. Будь-які порушення хапальної функції кисті, в тому числі при синдактилії, будуть істотно погіршувати якість життя, тому при можливості проведення корекції, її потрібно виконувати завжди. Стосовно косметичного дефекту, що вестиме за собою психологічні проблеми та цькування в школі, думаємо, можна не зупинятися.

Синдактилія пальців стопи буде показом до оперативного лікування лише тоді, коли вона буде причиною порушення функції стопи та приносити значний дискомфорт пацієнтові. В більшості випадків таких скарг немає і навіть наявність зрощених пальців на стопі не заважатиме ходьбі, бігу чи ж, скажімо, танцям, а під час плавання, навпаки, це буде не дефект, а бонус 😀

Випадок, яким ми хочемо з вами поділитися, це множинні синдактилії пальців обох стоп. Пальці на стопі у нашої пацієнтки представлені декількома блоками, де, за даними рентгенологічного обстеження, можна виділити як м’якотканинні форми синдактилії, так і кісткові.

Основною скаргою в даному випадку був дискомфорт та натирання в ділянці зрощених 3-4-их пальців правої стопи, що і стало показом до оперативного втручання, результати якого ви можете спостерігати.
Однією із проблем, з якою можуть стикнутися хірурги під час таких операцій, є шкірний дефект в ділянці, де необхідно виконувати пластику. Простими словами, коли власної шкіри в ділянці зрощення не достатньо, щоб у повній мірі «огорнути» нею роз’єднані пальці. У даному випадку здійснено пересадку шкіри із інших ділянок тіла. Пальці роз’єднано, пластика виконана. Результат можете спостерігати.
Побажаємо нашій пацієнтці швидкого одужання, здоров’я та миру.

👨‍⚕️🧑‍⚕️👨‍⚕️Лікарі травматологічного відділення завжди готові надавати висококваліфіковану та якісну медичну допомогу дітям України.

Разом на сторожі здоров’я ваших діток.
Павленко Богдан лікар травматолог КНП ВОДКЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту