В Україну прийшла весна, разом з довгоочікуваним теплом  з’являються перші симптоми сезонної алергії. І як неприємно, що замість радості починається нездужання, кашель, чхання та свербіж в очах. Відсоток хворих на сезонну алергію, або поліноз, які звертаються до дитячого лікаря-алерголога у консультативну поліклініку КНП “Вінницька Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Вінницької обласної Ради” збільшується. Лікар-алерголог Інна Корольова поділилась інформацією щодо сезонної алергії.

Сезонна алергія, також відома як поліноз або алергія на пилок, є алергічним захворюванням, яке виникає внаслідок контакту з рослинним пилком. Це захворювання характеризується запаленням слизової оболонки дихальних шляхів та очей.

Поліноз спостерігається під час цвітіння окремих рослин і має сезонний характер. За даними на сьогодні, полінозом хворіють 3-4% населення планети. Пилок, який викликає поліноз, переважно складається з білків і розноситься вітром або комахами на великі відстані. Тому поліноз може виникати як у міських, так і у сільських районах.

Пилок, який викликає поліноз має свої особливості:

 • має алергічні властивості;
 • належить до роду рослин, які широко розповсюджені у нашій країні;
 •  має виражену летючість і продукується у значних кількостях, що створює досить високу концентрацію його у повітрі;
 • розмір зерен пилка діаметром 25 мкм-30 мкм, що проникає глибоко у дихальні шляхи і викликає підвищену чутливість.

Сьогодні ми поговоримо про весняний період цвітіння, який триває до середини травня та пов’язаний здебільшого із цвітінням дерев: берези, вільхи, ліщини, дуба, ясеню, граба, бузку.

Симптоми сезонної алергії:

 • свербіж та почервоніння очей, відчуття піску в очах, сльозотечу;
 • нежить, напади чхання та утруднене носове дихання;
 •  «хрипи» та/або «свист» в грудях, напади задухи;
 • переслідують першіння в горлі, чхання, кашель;
 • головний біль;
 • порушення сну, втома і дратівливість;
 • висип по типу кропив’янки чи ангіоневротичний набряк але виникає вкрайрідко.

Ці ознаки можуть бути як слабкими, так і сильними, і вони загострюються при контакті з алергенним пилком.

Також алергія на компоненти пилку берези може проявлятися не лише у рино-кон’юнктивальному синдромі, але й у перехресній реакції організму на вживання сирих фруктів, овочів. У 80% випадків алергія на пилок берези супроводжується перехресною харчовою алергією на ті продукти, що можуть також призвести до розвитку атопічного дерматиту у дітей.

На жаль, повністю вилікувати алергію не вийде, зате можна її контролювати й відчувати лише легкі ознаки. Варто своєчасно звернутися до лікаря, оскільки причини алергії можуть бути різними, а ступінь її розвитку у кожної дитини відрізняється!

Рання діагностика полінозу, проведення алергопроб для визначення алергену, встановлення причин реакції організму та збір анамнезу з вивченням симптомів допоможуть розробити індивідуальну схему лікування алергії. Неприємні симптоми, такі як нежить, сльозоточивість, чхання, задишка, набряклість обличчя, кашель і першіння в горлі, можна уникнути!

Для досягнення успіху важливо використовувати комплексний підхід, який включає в себе виключення алергенів, своєчасну консультацію лікаря і проведення профілактичних заходів.

Записатися на прийом до лікаря-алерголога можна за електронним направленням на сайті  та за☎️телефонами:

 •  📞Call центр: +380 73 258 93 51
 • 📞(0432) 55-11- 04

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту