Одна з важливих тем тижня — Здоров’я планети: “Глобальний підхід” це екологічні аспекти громадського здоров’я, зокрема проблема медичних відходів. Медичні відходи включають використані шприци, залишки лікарських засобів, і забруднені матеріали, які можуть завдати шкоди як навколишньому середовищу, так і здоров’ю людей. Неправильне поводження з цими відходами може призвести до зараження, поширення інфекцій та забруднення води і ґрунту.

На сьогоднішній день, пошук нових методів утилізації медичних відходів є однією із найактуальніших проблем громадського здоров’я. Адже неправильне поводження із медичними відходами може мати серйозні наслідки для здоров’я населення та екології в цілому.

Медичні відходи можуть нести хімічні, токсичні, канцерогенні, мутагенні та радіаційні впливи на організм людини. Саме тому у КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” даній проблемі приділяється особлива увага. Поводження із медичними відходами регламентується Державними санітарними протиепідемічними правилами та нормами, які затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я від 8 червня 2015 р. № 325 (зміни наказ МОЗ України  № 1602 від 06.09.2022р.).  Відповідно до Наказів, у нашій лікарні медичні відходи поділяють на наступні категорії:

-категорія А – епідемічно безпечні медичні відходи;

– категорія В – епідемічно небезпечні медичні відходи;

– категорія С – токсикологічно небезпечні медичні відходи.

Особливої уваги заслуговують категорії В,С адже сюди відносять медичні відходи, які безпосередньо мали контакт із біологічними рідинами та відходи, забруднені цитостатиками і генотоксичними лікарськими та діагностичними засобами.

Збирання медичних відходів перелічених категорій у нашій лікарні  проводиться суворо у відповідності до законодавства.

У закладі на постійній основі проводяться заняття із навчання медичного персоналу правилам розділення на різні категорії медичних відходів та подальшої їхньої утилізації. Дана проблема є однією з найактуальніших в громадському здоров’ї та потребує залучення медичних закладів до її вирішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту