Відкриття “Школи цукрового діабету” в КНП ВОДКЛ є важливим кроком у підтримці дітей і підлітків, які живуть з цією хворобою.

У консультативній поліклініці КНП ВОДКЛ розпочала свою роботу “Школа цукрового діабету”, метою якої є поширення інформації про цю хворобу. Директор КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” Лідія Діденко підкреслила, що це дуже важливий крок для підтримки дітей та молоді Вінницької області, які страждають від цукрового діабету. Вона зазначила, що в лікарні наразі перебуває на обліку 539 дітей з цією хворобою. У 2023 році було виявлено 75 нових пацієнтів, а в 2024 році – 20 дітей, у яких виявлено цукровий діабет вперше.   

Лідія Олексіївна зазначила, що важливим принципом ефективного та безпечного керування діабетом у дітей є мультидисциплінарний підхід, в якому пацієнти співпрацюють з ендокринологами, дієтологами, психологами, неврологами та іншими спеціалістами. До мультидисциплінарної команди Школи діабету також долучені спеціалісти з дитячої ендокрінології спеціалісти кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім.М.І.Пирогова.

Вона також зазначила, що в Школі Ц/д діти з цукровим діабетом та їх батьки зможуть отримати консультації та освітні навички з різних питань.

Основна мета занять у Школі Ц/д полягає в наданні вичерпних відповідей та корисних порад у контексті діабету, навчанні пацієнтів та їх батьків:

  • як контролювати захворювання, щоб знизити ризики хронічних ускладнень;   
  • як отримати необхідні лікарські засоби та інформацію про їх наявність;
  • як правильно робити ін’єкції;
  • як харчуватись, тренуватись, контролювати свої емоції;
  • як відстежувати свій стан у різні періоди життя та інше.

Ми віримо, що створення Школи цукрового діабету буде важливим кроком у поліпшенні якості життя дітей та їх родин, а також у підвищенні рівня медичної допомоги для хворих на цукровий діабет.

                                              

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту