До КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” відбувся візит групи німецьких спеціалістів з реабілітації. Зокрема, нас відвідали доктор Dr. Sandra Foltin та спеціаліст з реабілітації Anne S. Albertovski, а також Franz Lutz, представник мережі компетенці Osthessen в Україні. Зустріч була присвячена впровадженню у Вінниці прогресивної методики реалібітації – терапії за допомогою тварин (animal assisted therapy). Спілкування з тваринами, зокрема собаками, значно покращує психологічний стан пацієнтів, що сприяє швидшому одужанню не лише психічному, а і фізичному.

🐕‍🦺Метод активно застосовується у людей з ПТСР, суіцидальними намірами та в паліативній медицині. У випадку з дітьми animal therapy значно покращує когнітивні та інтегравтивні процеси в мозку, має заспокійливий ефект, сприяє утворенню в організмі «гормонів щастя». Існують доказові дослідження щодо ефективності у дітей з аутизмом, органічними ушкодженнями мозку та в реабілітації після травм.
Користь анімал-терапії: 🦮 🐈‍⬛🐕‍🦺
  1. Зниження стресу і тривожності: Контакт з тваринамидопомагає зменшити рівень стресу та тривожності у дітей, якічасто відчувають страх перед медичними процедурами.
  2.  Покращення настрою: Взаємодія з тваринами сприяє виробленню ендорфінів, які покращують настрій і загальнесамопочуття.
  3. Соціалізація: Тварини допомагають дітям відчувати себе менш ізольованими, сприяють розвитку соціальних навичок і комунікації.
  4. Фізична активність: Гра з тваринами може стимулювати дітей до фізичної активності, що важливо для відновлення після хвороб або травм.
  5. Підтримка лікування: Анімал-терапія може слугувати додатковою мотивацією для дітей виконувати медичні рекомендації та процедури.
Можливості програми:
  • Терапевтичні відвідування собак: Сертифіковані терапевтичні собаки разом з тренерами регулярно відвідуватимуть пацієнтів, надаючи їм емоційну підтримку.
  • Інтерактивні заняття: Діти зможуть брати участь в іграх та заняттях з тваринами, що сприятиме їхньому емоційному та фізичному розвитку.
  • Навчальні сесії: Маленьким пацієнтам буде запропоновано дізнатися більше про догляд за тваринами та їхнє значення у житті людей.
Фахівці з реабілітації нашого закладу будуть залучені до сертифікованого навчання такому нетривіальному методу реабілітації разом із своїми домашніми улюбленцями.  Собачки, які працювали з дітьми мають всі необхідні щеплення та необхідні документи.
🤝Ми щиро вдячні нашим закордонним партнерам за безцінний досвід і знання, якими вони поділилися з нами під час впровадження програми анімал-терапії в нашій дитячій обласній лікарні. Завдяки вашій підтримці ми зможемо адаптувати найкращі світові практики для наших маленьких пацієнтів.
Франц Лютц
Представник мережі компетенцій Osthessen в Україні
Доктор Сандра Фолтін
Член IAHAIO
Член правління ESAAT
Сертифікований інструктор з допомоги тваринам
Сертифіковано Messerli-Institut
Факультет: Біологічний університет Дуйсбурга, Ессен
Член Інституту зоології та еволюційної біології Єнського університету імені Фрідріха Шиллера
Юрист Школи права Балтиморського університету
Бакалавр психології Університет Тоусона
Енн Софі Альбертовскі Лікар // Керівник проекту та медичний редактор
Студент NRW-TTA: спеціаліст з терапії за допомогою тварин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту