Щороку 1 грудня світ об’єднується, щоб нагадати про небезпеку ВІЛ/СНІДу, підтримати тих, хто живе з цим діагнозом, та вшанувати пам’ять тих, хто втратив боротьбу.
Глобальні факти про ВІЛ/СНІД:
  •  З моменту початку епідемії ВІЛ заразилося понад 76 мільйонів людей.
  •  У 2016 році понад 36 мільйонів людей жили з ВІЛ, з них 1,8 мільйона – нові випадки.
  •  Завдяки зусиллям медиків, смертність через СНІД знизилася на 48% у порівнянні з піком 2005 року.
       За словами директора Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігоря Матковського, Вінниччина належить до    регіонів із середнім рівнем поширення ВІЛ/СНІДу. В області під медичним наглядом перебуває 3382 ВІЛ-інфіковані людини, половина – з діагнозом СНІД. Антиретровірусне лікування отримують 2366 людей. В області від ВІЛ-позитивних матерів народилося уже 1168 дітей, майже 1000 з яких знято з контролю – вони вірусом не уражені. Тому дуже важливо своєчасно діагностувати ВІЛ-інфекцію й неухильно дотримуватися схеми лікування.
       Синдром набутого імунного дефіциту, або СНІД, вже десятиліттями називають «чумою ХХ століття». Його підступність і швидкість поширення нагадують людству про важливість об’єднання зусиль у боротьбі з цією хворобою.
       Відтоді щороку цей день нагадує нам про важливість профілактики, доступу до лікування та підтримки хворих. Символом солідарності стала червона стрічка, яку вперше використали в 1991 році, як знак розуміння та підтримки.   
Що ми можемо зробити?
  •  Поширювати інформацію про ВІЛ/СНІД.
  •  Здавати тест на ВІЛ та закликати до цього інших.
  •  Підтримувати тих, хто бореться із хворобою.
Епідемія ВІЛ та СНІД: що треба знати та як вберегти себе?
  • Профілактика: вакцини проти хвороби не існує, основний профілактичний засіб – використання презервативів, чистих голок і продезінфікованих інструментів.
  • Різниця між хворобами полягає у тому, що ВІЛ знищує клітини імунної системи, а СНІД це – комплекс хвороб, спричинених цим вірусом.
  • Передається захворювання статевим шляхом, через кров, від матері до дитини під час вагітності, а також через використання заражених інструментів.
  • Як перевіритись: аналіз крові підтвердить або спростує наявність ВІЛ, але важливо враховувати «період вікна» – 3-6 місяців після інфікування.
       Разом ми зможемо зупинити поширення ВІЛ і сказати: «Зі СНІДом покінчено!»
       Пам’ятаймо: життя – це цінність, яку варто берегти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту