Всесвітній день фізичної терапії, що відзначили 8 вересня, підкреслює важливість фізичних терапевтів у підтримці здоров’я та відновленні рухової активності пацієнтів.
У контексті лікування дитячих захворювань у КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” фізичні терапевти працюють з різними категоріями пацієнтів, допомагаючи відновити функціональні можливості організму після травм, операцій, або внаслідок вроджених та хронічних захворювань. Їхня робота полягає не лише у підтримці рухової активності, а й у стимулюванні розвитку м’язової сили, координації рухів, підвищенні витривалості.
Основними напрямками роботи фізичних терапевтів у КНП ВОДКЛ є:
1.Реабілітація дітей неонатального періоду: Фізичні терапевти працюють з передчасно народженими дітьми, а також дітьми з вродженими вадами, допомагаючи їм розвивати м’язовий тонус, координацію рухів та забезпечувати правильний моторний розвиток.
2. Реабілітація після травм та хірургічних втручань: Фізичні терапевти розробляють індивідуальні плани реабілітації для дітей, допомагаючи їм повернутись до нормального життя після операцій чи травм, прискорюючи процес загоєння та знижуючи ризик ускладнень.
3. Підтримка дітей з хронічними захворюваннями: Це стосується дітей з респіраторними захворюваннями, захворюваннями серця або опорно-рухової системи.
Процес лікування дитячих патологій потребує залучення фахівців різних спеціальностей. Роль фізичного терапевта у лікуванні дитячих захворювань є однією з найважливіших. Адже саме фізична терапія є досить актуальним напрямком та є основною складовою усієї медичної реабілітації, що розпочинається вже із перших днів народження дитини.
Досить важливу роль відіграють реабілітаційні втручання у відділеннях інтенсивної терапії, що дозволяє завдяки роботі фізичних терапевтів профілактувати ускладнення хвороб таких пацієнтів у майбутньому.
Робота фахівців є спрямованою на досягнення фізичного, психологічного, емоційного і соціального добробуту пацієнтів. Фізичні терапевти прагнуть допомогти пацієнтам досягти функціональних навичок, що відповідають рівню їхнього розвитку, зменшити вплив порушення, навчити адаптаційних стратегій, а також навчити сім’ю здійснювати догляд за дитиною та сприяти її подальшому розвитку.
Для досягнення своєї мети фізичні терапевти впроваджують щоденно у своїй практичній роботі інноваційні технології, сучасні методики, зокрема такі як Бобат-терапія, рання мобілізація, позиціонування тощо. У наш час фізична терапія займає провідні позиції в реабілітаційній практиці та беззаперечно робота таких фахівців є досить важливою та потрібною у лікуванні дітей різних вікових категорій.
Фізична терапія допомагає зберегти або відновити функціональність органів та систем організму, полегшуючи симптоми і покращуючи якість життя.
Фізичні терапевти в КНП ВОДКЛ тісно співпрацюють з лікарями, медсестрами та іншими спеціалістами, щоб забезпечити всебічну допомогу дітям, адаптуючи методи реабілітації до індивідуальних потреб кожного пацієнта.