
Про це захворювання нам розповість завідувач відділення АІТ, лікар-анестезіолог вищої категорії КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” Анатолій Стародуб.
Синдром Рея – рідкісний, але дуже серйозний стан, який найчастіше уражає дітей та підлітків під час або після вірусних інфекцій, таких як грип або вітрянка, внаслідок прийому ацетілсаліцилової кислоти (аспірину) з частотою приблизно 6 випадків на 100 000 дітей, проте летальність від цієї нозології досить висока і залежить від тяжкості та прогностичних чинників перебігу.

Найчастіше розвивається на тлі вірусної інфекція, яка може, сама по собі мати не важкий перебіг. Прийом ацетилсаліцилової кислоти (Аспірину) при лікуванні підвищеної температури тіла, що не прийнятно в дитячому віці, провокує розвиток цього синдрому.








стати більш серйозними, зокрема:


Загалом перебіг даної хвороби надзвичайно важкий і загрозливий для життя дитини.

Рея є підтримуючим, при цьому особлива увага приділяється підтримці втрачених життєвоважливих функцій ( дихання, кровообігу, згортанню крові, заміщенню та сприяння відновленню функції печінки та центральної нервової системи).

Часто асоціюються з прийомом аспірину під час вірусної інфекції.

Призводить до швидкого розвитку печінкової недостатності та набряку мозку, що вимагає негайної медичної допомоги. Небезпека трагічного закінчення хвороби надзвичайно висока.



Аспірин може спровокувати розвиток синдрому Рея у дітей, особливо під час вірусних інфекцій. Навіть невеликі дози можуть бути небезпечними. Через це використання аспірину у дітей віком до 16 років суворо заборонено, за винятком окремих випадків, призначених лікарем.



Самолікування може призвести до серйозних ускладнень у здоров’ї ваших дітей. Особливо небезпечним є використання аспірину у дітей, оскільки це може викликати синдром Рея, важке та потенційно смертельне захворювання.



