


«Ми робимо все, щоб діти, які мають один із найстрашніших викликів долі, могли бодай інколи –
після крапельниць, після хіміотерапій та між ними – почуватися більш радісними і говорити, що вони у справжньому житті. Ці діти радіють, коли бачать справжнього учителя, а ми з вами докладаємо всіх зусиль, щоб діти в лікарняних відділеннях раділи справжньому дитинству», – зазначила на початку зустрічі директорка “Школа Супергероїв“ Наталія Жилінська.

Вона також подякувала КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради” та її директорці Лідії Діденко за гостинність і за напрацювання у справі забезпечення доступності освіти для маленьких пацієнтів.
«Я побачила тут надзвичайну синергію, і те, що зробила Лідія Олексіївна – це неоціненно. Коли на заходи «Школи Супергероїв» приходить директор лікарні і ви разом з дітками малюєте, танцюєте, готуєте на кухні – це величезна підтримка… Спасибі, що ви приділяєте цьому таку велику увагу». 



Участь у зібранні взяла також голова Піклувальної ради Державної установи «Школа супергероїв» телеведуча Наталія Мосейчук, кураторка проєкту «Право на освіту». Вона пригадала, як і завдяки кому втілювався цей проєкт (як перша «Школа Супергероїв» починала працювати на базі ВІЛ-відділення Київської лікарні «Охматдит», як згодом ідея була підтримана Фундацією Олени Зеленської…), а також говорила про розвиток, масштабування і про те, що тепер деякі методики «супергеройських» учителів переймають і колеги з загальноосвітніх шкіл.
«Постійно треба креативити, розвиватися, постійно треба дбати, щоб про «Школу Супергероїв» знало суспільство, щоб батьки дітей, які перебувають у тривалій боротьбі з хворобою, завжди могли покластися на «Школу Супергероїв», – зазначила Наталія Мосейчук.
Директорка ВОДКЛ Лідія Діденко розповіла, як майже рік тому, долаючи скепсис і низку труднощів та викликів, було створено «Школу Супергероїв» у Вінниці на базі обласної дитячої клінічної лікарні.
«Ми спробували, і сьогодні, коли мене запитують, що у нас нового, я з гордістю розповідаю – поруч із тим, що ми відкрили Школу цукрового діабету, Центр муковісцидозу, – також про те, що у нашому закладі працює «Школа Супергероїв». Це таке щастя – робити те, що ти любиш, бачити те, що ти можеш змінити на краще. Коли з лікарні виходять здоровими діти, які вважалися безнадійними, коли ти бачиш, що дитина йде своїми ногами, що вона говорить, що вона бачить, чує, що вона може жити нормальним життям, може навчатися – це для нас, лікарів та педагогів, є величезною винагородою, це не просто радість і гордість, це щось неймовірне!».
Також Лідія Діденко ознайомила гостей із діяльністю ВОДКЛ та розповіла, що цікаві заняття у «Школі Супергероїв» чекають і на майбутніх пацієнтів психіатричного відділення, яке наразі створюється в обласній дитячій лікарні.
Підсумками за майже рік роботи і планами на майбутнє поділилася завідувачка освітнього центру «Школа Супергероїв» ВОДКЛ Людмила Хоменко. А після обміну досвідом та знайомства учасників із роботою лікарні маленькі пацієнти – учні «Школи Супергероїв» – мали нагоду спробувати себе в ролі журналістів та взяти інтерв’ю у відомої телеведучої Наталії Мосейчук. 
