Всесвітній день психічного (ментального) здоров’я, який ми відзначаємо 10 жовтня, має особливе значення для українського суспільства, особливо в умовах тривалої війни. Стресові ситуації, невизначеність, втрати — це фактори, які значно впливають на психіку як дорослих, так і дітей.
Ментальне здоров’я – це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних і тих, що відносяться до навколишнього середовища факторів.
Як дитячий лікар-психіатр КНП “ВОДКЛ ВОР” Маргаріта Зимогляд наголосила на важливості вчасної підтримки психічного здоров’я у наших маленьких пацієнтів.
        Проблеми із психічним здоров’ям є природними, як і проблеми з фізичним здоров’ям. Звернення по допомогу при проблемах з психічним здоров’я – це турбота про себе та особистий вибір людини. Серйозним викликом для суспільства є негативний вплив війни на психічне здоров’я населення.
До сигналів, які потребують уваги, відносяться:
– тривале порушення сну;
– істотне зниження настрою;
– стійкі нав’язливі думки;
– втрата інтересу та задоволення від справ та дозвілля.
          Діти, як і дорослі, переживають біль і страх, проте вони часто не можуть висловити свої емоції так, як це робимо ми. Уважність батьків, педагогів, сімейних лікарів до змін у поведінці дитини може врятувати її від серйозних наслідків. Тому звернення до фахівців, таких як психологи та психіатри, не повинне викликати сором чи страх, а має сприйматися як важливий крок до збереження гармонії та здоров’я.
          У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні ми готові допомогти дітям та їхнім родинам впоратися з психологічними труднощами. Профілактика і своєчасна підтримка є ключем до здорового майбутнього кожної дитини.
Дбайте про своє психічне здоров’я, любіть себе та не бійтеся звертатися по допомогу. Разом ми здолаємо будь-які виклики», – закликають у МОЗ.
       Будьмо разом на шляху до зміцнення психічного здоров’я наших дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Перейти до вмісту