1. Головна
 2. Наші відділення
 3. Хірургічне відділення №1 – гнійної хірургії

ХІРУРГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ №1 – ГНІЙНА ХІРУРГІЯ

Завідувач відділенням: Крамаренко Антон Вікторович

Старша медична сестра: Соколова Людмила Степанівна

Контактний телефон: 8 (0432) 51-12-77

Хірургічне відділення №1 – гнійна хірургія є структуним підрозділом ВОДКЛ, розраховане на 30 ліжок із яких 5 ліжок відводиться на торакальну хірургію. Відділення працює по системі направлення на лікування хворих дітей із лікувально-профілактичних закладів області, а також виїзну консультативну допомогу. Невідкладна кваліфікована медична допомоги та етапне стаціонарне лікування проводиться дітям віком від 2-х місяців до 18 років.

Віділлення розташоване на четвертому поверсі шестиповерхового корпусу.  Колектив складається з висококваліфікованих спеціалістів – лікарів та середнього медичного персоналу, що цілодобово надають невідкладну хірургічну допомогу дітям.

На базі відділення розташована кафедра дитячої хірургії ВНМУ ім М.І. Пирогова. Завдяки співпраці з кафедрою у відділенні постійно впроваджуються новітні методики діагностики та лікування хірургічної патології. Впроваджено операція Баском І при пілонідальній кісті та використання ультрасонографії у діагностиці гострого апендициту. За потреби діти мають можливість бути проконсультовані доц. д.мед.н. Конопліцьким В.С., доц. к.мед.н. Навроцьким В.А., ас. к.мед.н. Солейком Д.С..

Діти госпіталізуються в стаціонар не лише при наявності захворювання, а і при підозрі на нього, це дало можливість уникнути пізньої діагностики, важких ускладнень в багатьох випадках. При виключенні гострої хірургічної допомоги дитина дообстежується суміжними спеціалістами для встановлення остаточного діагнозу.

Хірургічне відділення №1 – гнійна хірургія має у свому складі фізіотерапевтичний кабінет в якому є іонофорез, УВЧ, кварц, лазеро-магнітна терапія усе це дає змогу добитися кращих результатів та зменшити ризик виникнення ускладнень.

У відділенні є ігрова кімната та вихователь вищої категорії, яка організує дозвілля дітей, допоможе підготувати завдання за шкільною програмою.

Нозології які лікуються в хірургічному відділенні №1 – гнійна хірургія:

 • Гнійно-некротичні захворювання шкіри та підшкірної жирової клітковини (абсцеси, панарицій, лімфаденіти, флегмони, фурункули, карбункули, пілонідальні кісти з абсцесом та без).
 • Гнійно-запальні захворювання черевної порожнини (гострий апендицит, травматичні пошкодження внутрішніх органів які ускладнені запаленням очеревини, всі інші перитоніти).
 • Гнійно-деструктивні захворювання кісток та суглобів (остемієліт будь якої локалізації, гнійні артрити).
 • Бактеріальна деструкція легень з внутрішньолегеневими та позалегеневими ускладненнями (абсцели, були, кісти легені, гнійні плеврити, пневмоторакси).

Методи діагностики які використвуються у відділенні:

 • Загально клінічні аналізи (загальний аналіз крові, згортання крові, цукор крові загальний аналіз сечі, сеча за Нечипоренком, Земницьким та ін.).
 • Біохімічні аналізи крові (електроліти крові, загальний білок, білірубін та його вракції та ін.).
 • Ультрасонографія органів черевної порожнини, ЕхоКг, ЕКГ, рентгендіагностика.
 • Бактеріологічна діагностика (висів з рани чи черевної порожнини, ідентифікація збудника та визначення чутливості до антибактеріальних препаратів).

Перелік маніпуляцій та операцій які виконуються лікарями відділення:

 • Апендектомія.
 • Інші лапаротомії з приводу травм внутрішніх органів що ускладнені перетонітом.
 • Розкриття та дренування абсцесів, флегмон, панариціїв та ін..
 • Розкриття пароосальної флегмони, флегмони м’яких тканин, остеоперфорації та постановка внутрішньокісткових голок при гострому-гематогенному остеомієліті.
 • Операція з приводу пілонідальної кісти за Баском І.
 • Постановка плеврального дренажа, плевральна пункція.

 Умови госпіталізації:

 • Якщо госпіталізація планова то потрібно мати направлення на госпіталізацію, довідку про санітарноепідеміологічний стан (дійсна 3 доби – можна отримати у сімейного лікаря), загальний аналіз крові, згортання крові, цукор крові, загальний аналіз сечі – аналізи дійсьні 10 діб, для дітей віком старше 15-років RW крові (термін дії 3 міс.) та флюорографія органів грудної клітки ( ФГОГК термін дії 6 міс). Для матерів дітей віком до 6 років, що будуть знаходитися по догляду за дитиною у стаціонарі – для отримання лікарняного листка необхідно мати RW крові (термін дії 3 міс.) та флюорографія органів грудної клітки( ФГОГК термін дії 6 міс).
 • Якщо госпіталізація екстренна то достатньо лише направлення від лікаря будь-якої установи або по самозверненню в приймальне відділення ВОДКЛ.
Меню
Перейти до вмісту