ХІРУРГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ №1 – ГНІЙНА ХІРУРГІЯ
Завідувач відділенням: лікар вищої кваліфікаційної категорії Крамаренко А.В.
Старша медична сестра: Соколова Л.С.
Контактний телефон: 8 (0432) 51-12-77
Хірургічне відділення №1 – гнійна хірургія є структуним підрозділом ВОДКЛ, розраховане на 30 ліжок із яких 5 ліжок відводиться на торакальну хірургію. Відділення працює по системі направлення на лікування хворих дітей із лікувально-профілактичних закладів області, а також виїзну консультативну допомогу. Невідкладна кваліфікована медична допомоги та етапне стаціонарне лікування проводиться дітям віком від 2-х місяців до 18 років.
Віділлення розташоване на четвертому поверсі шестиповерхового корпусу. Колектив складається з висококваліфікованих спеціалістів – лікарів та середнього медичного персоналу, що цілодобово надають невідкладну хірургічну допомогу дітям.
На базі відділення розташована кафедра дитячої хірургії ВНМУ ім М.І. Пирогова. Завдяки співпраці з кафедрою у відділенні постійно впроваджуються новітні методики діагностики та лікування хірургічної патології. Впроваджено операція Баском І при пілонідальній кісті та використання ультрасонографії у діагностиці гострого апендициту. За потреби діти мають можливість бути проконсультовані доц. д.мед.н. Конопліцьким В.С., доц. к.мед.н. Навроцьким В.А., ас. к.мед.н. Солейком Д.С..
Діти госпіталізуються в стаціонар не лише при наявності захворювання, а і при підозрі на нього, це дало можливість уникнути пізньої діагностики, важких ускладнень в багатьох випадках. При виключенні гострої хірургічної допомоги дитина дообстежується суміжними спеціалістами для встановлення остаточного діагнозу.
Хірургічне відділення №1 – гнійна хірургія має у свому складі фізіотерапевтичний кабінет в якому є іонофорез, УВЧ, кварц, лазеро-магнітна терапія усе це дає змогу добитися кращих результатів та зменшити ризик виникнення ускладнень.
У відділенні є ігрова кімната та вихователь вищої категорії, яка організує дозвілля дітей, допоможе підготувати завдання за шкільною програмою.
Нозології які лікуються в хірургічному відділенні №1 – гнійна хірургія:
- Гнійно-некротичні захворювання шкіри та підшкірної жирової клітковини (абсцеси, панарицій, лімфаденіти, флегмони, фурункули, карбункули, пілонідальні кісти з абсцесом та без).
- Гнійно-запальні захворювання черевної порожнини (гострий апендицит, травматичні пошкодження внутрішніх органів які ускладнені запаленням очеревини, всі інші перитоніти).
- Гнійно-деструктивні захворювання кісток та суглобів (остемієліт будь якої локалізації, гнійні артрити).
- Бактеріальна деструкція легень з внутрішньолегеневими та позалегеневими ускладненнями (абсцели, були, кісти легені, гнійні плеврити, пневмоторакси).
Методи діагностики які використвуються у відділенні:
- Загально клінічні аналізи (загальний аналіз крові, згортання крові, цукор крові загальний аналіз сечі, сеча за Нечипоренком, Земницьким та ін.).
- Біохімічні аналізи крові (електроліти крові, загальний білок, білірубін та його вракції та ін.).
- Ультрасонографія органів черевної порожнини, ЕхоКг, ЕКГ, рентгендіагностика.
- Бактеріологічна діагностика (висів з рани чи черевної порожнини, ідентифікація збудника та визначення чутливості до антибактеріальних препаратів).
Перелік маніпуляцій та операцій які виконуються лікарями відділення:
- Апендектомія.
- Інші лапаротомії з приводу травм внутрішніх органів що ускладнені перетонітом.
- Розкриття та дренування абсцесів, флегмон, панариціїв та ін..
- Розкриття пароосальної флегмони, флегмони м’яких тканин, остеоперфорації та постановка внутрішньокісткових голок при гострому-гематогенному остеомієліті.
- Операція з приводу пілонідальної кісти за Баском І.
- Постановка плеврального дренажа, плевральна пункція.
Умови госпіталізації:
- Якщо госпіталізація планова то потрібно мати направлення на госпіталізацію, довідку про санітарноепідеміологічний стан (дійсна 3 доби – можна отримати у сімейного лікаря), загальний аналіз крові, згортання крові, цукор крові, загальний аналіз сечі – аналізи дійсьні 10 діб, для дітей віком старше 15-років RW крові (термін дії 3 міс.) та флюорографія органів грудної клітки ( ФГОГК термін дії 6 міс). Для матерів дітей віком до 6 років, що будуть знаходитися по догляду за дитиною у стаціонарі – для отримання лікарняного листка необхідно мати RW крові (термін дії 3 міс.) та флюорографія органів грудної клітки( ФГОГК термін дії 6 міс).
- Якщо госпіталізація екстренна то достатньо лише направлення від лікаря будь-якої установи або по самозверненню в приймальне відділення ВОДКЛ.