1. Головна
  2. Наші відділення
  3. Виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги

Виїзна неонатологічна бригада створена і функціонує в складі відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених ВОДКЛ наказом управління охорони здоров’я та курортів № 209 від 26.07.2001р

Виїзна неонатальна бригада – структурний підрозділ відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених ІІІ рівня, яка забезпечує виконання завдань ефективної регіоналізації. Відповідає сучасним принципам транспортування новонароджених:

своєчасність: об’єктивна оцінка і належна стабілізація стану дитини, наявність та знання показів до транспортування, можливість своєчасного прибуття транспортної бригади.

безпека: транспортування лише медичним транспортом у супроводі медичного персоналу, лише транспортною бригадою у всіх невідкладних випадках, належна кваліфікація персоналу.

стандартизація процедур – наявність протоколу на основі наказу МОЗ України від 28.11.2013 № 1024 «Порядок транспортування новонароджених дітей високого перинатального ризику в Україні», контрольні переліки, стандартні транспортні форми.

Показами до транспортування новонароджених виїзною неонатальною бригадою на ІІІ рівень високоспеціалізованої медичної допомоги є:

недоношений новонароджений у терміні гестації менше ніж 32 тижнів та/або масою до 1500 г.

дихальні розлади середнього та тяжкого ступеня.

потреба в тривалій ШВЛ понад 24 години.

стани, що потребують спеціальних діагностичних процедур чи оперативного втручання (вроджені вади розвитку)

виразково-некротичний ентероколіт

тяжкі неонатальні інфекцій (пневмонія, флегмона, сепсис, менінгіт, нозокоміальні інфекції)

тяжка асфіксія, неонатальна енцефалопатія ІІ-ІІІ ст.

тяжкі гематологічні захворювання ( вимагають замінногопереливання крові)

парамедичні причини (наполягання батьків або деонтологічні питання)

необхідність проведення лікувальних та діагностичних заходів, які недоступні на ІІ рівні надання медичної допомоги.

Щорічно з районів області до ВОДКЛ виїзною неонатологічною бригадою виконується біля 600 виїздів, транспортується біля 400 новонароджених в першу (та до шостої доби життя) в важкому та вкрай важкому стані до відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Також виїзною бригадою здійснюється транспортування новонароджених дітей в науково-дослідні медичні інститути та спеціалізовані медичіні заклади м.Києва.

В склад бригади входять висококваліфіковані лікарі-анестезіологи та медичні сестри.

Меню
Перейти до вмісту