Зав. відділенням: Паненко Світлана Олександрівна, лікар –невролог дитячий, вища кваліфікаційна категорія.
Старша медсестра: Задояна Олена Миколаївна
Тел.(0432) 46-74-01,(094)904 17 56
Лікарі: Слічна Ольга Петрівна, лікар- невролог дитячий, друга кваліфікаційна категорія.
Ковальчук Павло Васильович, лікар -невролог дитячий, друга кваліфікаційна категорія.
Сестри-масажисти та інструктори з ЛФК першої та вищої кваліфікаційної категорії.
За штатним розкладом сестри медичні та молодші медичні сестри для надання кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги, а також догляду за неврологічними та паліативними хворими.Сестри медичні володіють навчаючим методом ‘’тандем-партнеством’’, що дає змогу батькам, оволодіти навичками догляду та соціалізації дітей , з неврологічною патологією. У відділенні працює дитячий психолог.
В 2016 році внаслідок реорганізації ліжкового фонду лікарні, шляхом розділу відділення неврології та нейрохірургії, яке існувало у ВОДКЛ з 2008 року, створене неврологічне відділення на 26 ліжок. Вікова категорія пацієнтів – від 1 місяця до 18 років.
Палати у відділенні розраховані на 2-х дітей, з можливістю перебування матерів. На території відділення розташовані кабінети масажу та ЛФК, які укомплектовані приладами для кінезітерапії , відновлення навичок рухів та реабілітації дітей з руховими порушеннями і ДЦП. їдальня, туалети, ванна кімната.
Покази для госпіталізації у відділення:
- наслідки перинатальних гіпоксичних, запальних, судинних, метаболічних, травматичних пошкоджень ЦНС
- наслідки вроджених інфекцій з ураженням нервової системи
- вроджені вади розвитку головного та спинного мозку, що не потребують оперативного лікування або після оперативної корекції
- запальні захворювання нервової системи
- судомні синдроми, епілепсії
- синдроми головного болю різного походження, інші больові синдроми
- генетичні захворювання нервової системи, нервово-м’язового з’єднання, м’язів
- порушення рухової сфери – паралічі, парези, порушення координації та рівноваги
- ураження окремих нервів, радикуліти, радикулопатії, полінейропатії
- аутоімунні захворювання центральної та периферичної нервової системи
- обстеження пацієнтів, у яких підозрюється ураження нервової системи
- наслідки перенесених черепно-,спинно-мозкових травм
- хворі, які потребують оформлення соціальної допомоги з неврологічною патологією
Комплекс діагностичних заходів, доступних у відділенні – неврологічний огляд та динамічне спостереження, діагностика по Войта та по шкалі Брайля, загальні лабораторні методи дослідження крові, сечі, дослідження ліквору, інструментальні методи дослідження – УЗД усіх органів, МРТ, СКТ, ЕлЕГ, ЕКГ, РеоЕГ, консультації суміжних спеціалістів, в тому числі, анестезіологів, з метою забезпечення наркозом, при обстеженні МРТ, СКТ.
Для дітей від 1 місяця до 3-х років з перинатальним ураженням ЦНС різного генезу розроблені індивідуальні етапи відновного лікування (лікувальні масажі, ЛФК, фізіотерапевтичне лікування, рефлексотерапія, медикаментозна терапія). В зв’язку з комбінованою патологією, у дітей, які перебували на лікуванні у неонатальному центрі нашої лікарні, на базі нашого відділення надається розширена медична допомога спеціалістами інших профілів (офтальмологів, хірургів, ортопедів, генетиків, нейрохірургів, кардіологів). Ведеться досконалий реєстр дітей-інвалідів та оформлення надання соціальної допомоги дітям з неврологічним дефіцитом.
Відділення співпрацює з іншими лікарнями, діагностичними центрами, лабораторіями Вінниці та України.