На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрі­шньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільст­ва, а тим більше держави. Але саме право на захист від насиль­ства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

Ще недавно в нашому суспільстві вважалося неприйнят­ним говорити відверто про насильство в сім’ї. Проте ця форма насильства існує давно і зустрічається досить часто: вона роз­повсюджена серед людей різних національностей, різного фі­нансового та соціального статусу, в сім’ях віруючих. Більше того, таке насильство ніяк не можна пояс­нити нинішньою економічною нестабільністю, оскільки воно наявне й у відсталих, і в економічно розвинутих країнах.

24 жовтня 2019 року у КНПР “ВОДКЛ Вінницької обласної Ради”  за підтримкою адміністрації закладу було проведено обласний семінар-тренінг для педагогічних працівників лікувально-профілактичних закладів області: ” Актуальність теми насильства в сім’ї та жорстокого  поводження   з дітьми як соціального явища. Координаторами тренінгу були представники  Департаменту соціальної та молодіжної політики, Департаменту охорони здоров’я  Вінницької ОДА, психолог та соціальний працівник Мобільної бригади соцільно-психологічної допомоги обласного Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.

Підчас проведення семінару – тренінгу учасники ознайомилися із роботою структурних підрозділів, які відповідають за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї, ознайомилися з юридичними аспектами нового Закони України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, опрацювали алгоритм дій у разі звернення особи, яка постраждала від насильства.

Меню
Перейти до вмісту