Фізіологічна жовтяниця, відома також як жовтяниця новонароджених, виникає у немовлят через нормальний процес руйнування червоних кров’яних клітин та вивільнення білірубіну в кров через неповну зрілість печінки у новонароджених. Зазвичай цей стан проходить самостійно протягом перших тижнів життя дитини, і лікування не потрібне. Фізіологічна жовтяниця у новонароджених є поширеним станом, який не є загрозливим для їхнього життя та здоров’я, але свідчить про процес адаптації до нового середовища.А

🤱Батьки завжди серйозно хвилюються через жовтяницю у новонароджених. Часто виникає питання, чи можна вакцинувати дитину у якої виявлено жовтяницю.
В більшості випадків, навіть якщо дитина має жовтяницю, вакцинацію можна проводити безпечно після обстежень на рівень білірубіну. Якщо рівень білірубіну знаходиться в межах норми, дитину можна вакцинувати. Немає зворотної залежності між щепленням і жовтяницею новонароджених.
А
Тому батьки можуть безперешкодно вакцинувати свою дитину проти гепатиту В та БЦЖ, навіть у період жовтяниці. Вакцини допоможуть сформувати імунітет та захистити дитину від небезпечних хвороб, таких як вірусний гепатит В та туберкульоз, тоді як жовтяниця зникне сама по собі.
Проте, завжди краще проконсультуватися з педіатром або лікарем, який наглядає за здоров’ям дитини, для отримання індивідуальних рекомендацій та консультацій.
       
А
📍Національний портал з імунізації спростовує міф про те, що при наявності жовтяниці у новонароджених слід відкласти щеплення на кілька тижнів або більше.    
Більше відповідей на поширені запитання про щеплення шукайте в розділі “Запитай про вакцинацію в експерта” на Національному порталі з імунізації🔽

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Перейти до вмісту